+ Добавить объявление
Главная  >  Объявления  >  Товары  >  Электроника и техника  >  Мобильные, КПК, смартфоны, плееры

продам : Нови Отклучи Епл iphone5 S 32Gb, цена 300 Евро

точка специфики
состојба:
Нова други (види детали) : Еден нов, нетипичен користени точка со апсолутно никакви знаци на абење. Точка може да се водат за исчезнати оригиналното пакување , ... Прочитај повеќе
бренд:
јаболко
стил:
бар
модел:
iPhone 5s
на камера:
8,0 MP
превозникот:
фабрика отклучен
Мобилни Бенд:
GSM / EDGE 850/900/1800/1900 ; CDMA EV-DO свештеникот А и свештеникот Б 800/1700/1900/2100 ; UMTS / HSPA + / DC- HSDPA 850/900/1700/1900/2100 ; LTE 1 / 2/3/4/5/8/13/17/19/20/25
Капацитет на складирање:
32 GB
карактеристики:
Белег сензор
боја:
злато
договорот:
без Договор
Детални точка инфо
информации за производот
Истражуваат високо-квалитетни ефикасност и широк спектар на апликации со елегантни и стилски iPhone 5s. Оваа Apple мобилен телефон карактеристики 4- инчен multi-touch екран IPS ретината дисплеј, кој го поддржува 1136x640 пиксели, мајчин резолуција на 326 ppi . Напојува со 64 -битна Епл А7 процесор и M7 движење копроцесор , ова Епл паметен телефон го прави мултитаскинг бриз и ви овозможува да се поштеди енергија од батеријата . IPhone-от 5s е целосно поддржан од страна на iOS 7 , што го прави вашиот ден повеќе пријатни , со своите големи можности. Згора на тоа, на 8 MP задните iSight камера на овој Apple мобилниот телефон ви овозможува да снимите прекрасните слики и поддржува Full HD (1080p ) видео снимање . IPhone-от 5s доаѓа во три металик бои и три капацитет опции. Што повеќе , овој паметен телефон поддржува 802.11n Wi -Fi, Bluetooth 4.0, и 4G/LTE , која леснотија вашите споделување и сурфање искуство.
идентификации производ
марка на Apple
Превозникот Фабрика отклучен
Семејство линија на Apple iPhone
модел 5s
тип на паметен телефон
Главни карактеристики
Капацитет на складирање од 32 GB
боја злато
Мрежа генерација 2G, 3G , 4G
Мрежна технологија GSM / EDGE / CDMA EV-DO свештеникот А и свештеникот Б / UMTS / HSPA + / DC- HSDPA / LTE
Band GSM / EDGE 850/900/1800/1900 ; CDMA EV-DO свештеникот А и свештеникот Б 800/1700/1900/2100 ; UMTS / HSPA + / DC- HSDPA 850/900/1700/1900/2100 ; LTE 1 / 2/3/4/5/8/13/17/19/20/25
стил Бар
Камера 8,0 MP
батерија
Батерија Тип Li- Ion батерија
Батерија Време на разговор до 600 мин
Батерија мирување до 250 час
дисплеј
Дисплеј технологија ретината
Големина дијагонала на екранот 4 внатре
Резолуција на екранот 1136 x 640 пиксели
други карактеристики
Екран на допир Да
Bluetooth Да
Дигитален фото апарат Да
GPS Да
E-mail пристап Да
Интернет пребарувач Да
спикерфон
димензии
Висина 4,87 внатре
Длабочина 0,3 внатре
Ширина 2,31 внатре
Тежина 3,95 мл
Разно
Излези 2013/09/10
SKYPE: usedlcdcpu
allcomputerdeviceltd@gmail.com

--

Контактное лицо:  set

Телефоны:  25109869843    Skype:  usedlcdcpu

E-mail:  написать письмо

01.01.2014     Беларусь, Брестская область
Похожие обьявления


Смотрите также: